Důležitá oznámení

Oznámení a upozornění občanům.

Fotografie z vítání občánků

Fotografie z vítání občánků konaného 23.9.2018 najdete v internetové fotogalerii obce Líšnice na http://obeclisnice.rajce.idnes.cz/

V případě zájmu o fotografii v plném rozlišení napište mail na stefek.pavel@seznam.cz a uveďte prosím označení vámi požadované fotografie (např. IMG_3715 apod.).

Vyhlášení 4. výzvy kotlíkové dotace v Pardubickém kraji

Datum konání: 5. 9. 2018

Pardubický kraj vyhlásil dne 5.9.2018 již 4. výzvu k podávaní žádostí o poskytnutí dotace vlastníkům rodinných domů v Pardubickém kraji na výměnu stávajících ručně plněných kotlů na pevná paliva za nové nízkoemisní zdroje. Úplné znění výzvy včetně příloh a pokynů k vyplnění žádosti je dostupné na internetových stránkách www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace. Datum zahájení příjmu žádostí je 9. října 2018 (pouze elektronicky) a datum ukončení příjmu žádostí je 10. prosince 2018 ve 12 hod. V závislosti na objemu přijatých a zaregistrovaných žádostí může být vzhledem k alokaci výzvy lhůta ukončení příjmu žádostí zkrácena. Informace o této skutečnosti bude s dostatečným předstihem oznámena.

Vyhlášení výzvy na kotlíkové dotace v Pardubickém kraji

Krajský úřad Pardubického kraje

Nabídka práce - prodavač/ka konzum

Konzum

Krádeže katalyzátorů

Upozorňujeme všechny vlastníky volně parkovaných aut, že dochází plošně ke krádežím filtru pevných částic a katalyzátorů, které jsou volně přístupné zpod automobilu. Stáří ani značka vozu není rozhodující. Policie radí vozidla vhodným způsobem zajistit. Ideální způsob je, zaparkovat auto do garáže.

Změny ve vydávání cestovních pasů a občanských průkazů od 01.07.2018

Od 1. července 2018 dochází ke změnám ve vydávání cestovních pasů občanům, kteří potřebují urychleně vycestovat do zahraničí. Současně také dochází ke změnám ve vydávání občanských průkazů.

INFORMACE K VYDÁVÁNÍ CESTOVNÍCH PASŮ

INFORMACE K VYDÁVÁNÍ OBČANSKÝCH PRŮKAZŮ

Bc. Edita Pálková, vedoucí odboru správního a dopravy Městský úřad Žamberk

Vydávání řidičských průkazů od 1. července 2018

Novela zákona o silničním provozu přináší změnu také ve vydávání řidičských průkazů. Od 1. července 2018 mohou žadatelé podat žádost o vydání ŘP u kteréhokoliv obecního úřadu s rozšířenou působností, tedy nikoliv nutně tam, kde mají trvalé bydliště.

VÍCE INFORMACÍ

Bc. Edita Pálková, vedoucí odboru správního a dopravy Městský úřad Žamberk

Ohlédnutí za Líšnickým puchýřem 2018

Letošní turistický pochod se nadmíru vydařil. Krásné počasí přilákalo rekordní počet registrovaných účastníků. A kolik jich tedy opravdu bylo? Přečtěte si přiložený článek.

Ohlédnutí za Líšnickým puchýřem 2018

TJ Sokol Líšnice

Upozornění na podvodné telefonáty

Upozorňujeme všechny občany, které telefonicky oslovuje firma nabízející levnější elektřinu a levnější plyn a používá k záštitě jednání na obecním úřadu, že jednání této firmy se jeví jako podvodné a proto nedoporučujeme navazovat s touto firmou kontakt.

Platby poplatků v roce 2018

SJEDNOCENÁ VÝŠE POPLATKU ZA ODPADY 504,- Kč na poplatníka za rok

Poplatek ze psů se nemění (za prvního/za druhého a každého dalšího - 120/180 Kč v RD, 180/540 v BD)
- Ohlašovací povinnost (přihlášení psa na OÚ Líšnice – osobně držitelem): pes starší 3 měsíců a do 15 dnů od vzniku poplatkové povinnosti

SPLATNOST POPLATKU JE DO 31.3.2018 (poplatek za odpady lze rozložit na 2 stejné platby splatné do 31.3.2018 a 31.8.2018)

Platba poplatku je možná v hotovosti na pokladně OÚ Líšnice nebo bezhotovostním převodem na účet:
č.ú. 5424611/0100
výši poplatku si předem ověřte na tel č. 465 612 353, nebo e-mailem na oulisnice.ucetni@orlicko.cz

Informační leták k poplatkům

Kalendář svozů odpadu v roce 2018

Obecní úřad dovolená

Obecní úřad v Líšnici oznamuje, že v době od 22.12.2017 do 29.12.2017 bude z důvodu dovolené UZAVŘEN.28.12.2017 bude také uzavřena knihovna. V opravdu nutných případech můžete kontaktovat starostu na tel: 736 767 730, účetní 604 605 463.