Úvod > Organizace > Hasiči > Technika > Avia

Avia DA12 -A31

Nákup vozidla Avia se naskytl v roce 1997 před oslavama 110 let sboru ze státního statku Tachov a pro perfektní stav vozidla (mělo najeto jen 8300 km a výbava zabalená od výrobce) bylo zakoupeno a představeno na oslavách sboru.Nahradilo tím provozně náročné vozidlo ROBUR.

Automobil pro přepravu požárního družstva, nářadí a příslušenství (přenosná motorová stříkačka PPS12, čtyřdílný žebřík, ad.) Karoserie je postavena na speciálně upraveném podvozku AVIA 31, který vyráběla pražská automobilka AVIA v licenci francouzské firmy Renault-Saviem.

Podvozek je od nákladního vozu AVIA 31, má svařovaný žebříčkovitý rám,teleskopické tlumiče,robustní silenbloky (silné gumové tlumiče),regulátor brzdového tlaku,regulovatelný sklon reflektorů.Motor je uložen nad přední nápravou mezi koly.Zadní náprava je hnaná.Karoserie je český výrobek-KAROSA.

Výrobce Podvozek Avia - Praha Letňany
Nástavba Karosa - Vysoké Mýto