OBEC erb LÍŠNICE
okres
okres
Ústí nad Orlicí

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Důležitá oznámení


Oznámení a upozornění občanům.

Omezení pohybu osob na veřejnosti

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření, kterým se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje NEJVÝŠE V POČTU DVOU OSOB, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu. Současně je nutné zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné.

Ministerstvo zdravotnictvíOmezení autobusové dopravy o víkendech a omezení spojů v pracovním týdnu

Od soboty 28. března 2020 jsou ZRUŠENY VŠECHNY VÍKENDOVÉ AUTOBUSOVÉ spoje. Současně dojde i k redukci víkendových spojů v železniční dopravě. 

Od pondělí 30. března 2020 bude redukován počet spojů autobusové i železniční dopravy, které jezdí v pracovní dny.

Až budou s dopravci sestaveny nové jízdní řády naleznete je na internetové adrese: www.portal.idos.cz. Pokud využíváte autobusy např. pro dojíždění do práce zkontrolujte si prosím o víkendu jaké spoje budou během pracovního týdne jezdit!

Informace náměstka hejtmana Pardubického kraje

Přehled omezení v železniční dopravě s platností od 28.3.2020

Linka 700980 - Žamberk-Klášterec n.Orl.-Pastviny-Mladkov-Králíky

 Linka 700983 - Žamberk-Líšnice-Nekoř-Jablonné n.Orl.

Pardubický kraj

 


Informace ke krizovým opatřením

 
Vláda České republiky dnes 23.3.2020 prodloužila platnost všech krizových opatření do středy 1. dubna 2020. Nadále tedy zůstávají uzavřeny všechny aktuálně uzavřené obchody a restaurace, nadále platí povinnost nosit zakrytá ústa a nos na veřejnosti.
 
Vláda také rozhodla o opětovné změně vyhrazeného času pro nákup občany nad 65 let věku. Od úterý 24. března se jedná o dobu od 8 do 10 hodin. Toto nově platí pouze v obchodech s nákupní plochou nad 500 m2. V menších prodejnách již čas vyhrazený pouze na nákupy občany staršími 65 let neplatí. V obchodě dodržujte dostatečný odstup a pokud možno plaťte kartou. Zbytečně se nedotýkejte věcí, které si nehodláte zakoupit. 
 
Roušky budou nadále volně k dispozici v prodejně Konzumu a na obecním úřadě. 
 
Pavel Štefek, starosta 


Roušky pro Líšnici

Šití roušek stále pokračuje. Od čtvrtka jsme jich rozdali cca 300.

Pokud by někdo v Líšnici ještě žádnou roušku neměl, kontaktujte mě na tel. 736 767 730 a domluvíme se na předání.

Pokud se nám jich podaří zajistit dostatek, dostane v příštím týdnu každý člen domácnosti. Moc děkuji všem, kteří se do šití zapojili nebo darovali materiál a pokud by se ještě někdo zapojit chtěl, zavolejte. Velmi děkuji i těm, kteří si roušky dokázali vyrobit sami a poskytli je svým rodinám či sousedům. Dostalo se tak na více občanů. 

Pavel Štefek, starostaJakým informacím věřit

Zaručené informace má teď skoro každý. Není jednoduché rozeznat jaká informace je pravdivá a která není. Situace se vyvíjí každou hodinou. Informace, které se nešíří prostřednictvím autorit, úřadů, či jiných důvěryhodných institucí bychom za stávající situace vůbec neměli dávat pozornost.

Na četné dotazy ještě doplním, že nevím o žádném nakaženém v Líšnici!

Dodržujte prosím všechna opatření, především ta hygienická - noste roušku, myjte si často ruce, dodržujte minimální kontakt s ostatními lidmi a pokud to nevyžaduje závažnost situace zůstaňte doma.

Pavel Štefek, starosta obceProvoz sběrného dvora v Líšnici je do odvolání PŘERUŠEN!

Provoz sběrného dvora v Líšnici je do odvolání PŘERUŠEN!

V sobotu BUDE ZAVŘENO!

Odvoz odpadu prosím odložte na pozdější dobu. Svoz směsného odpadu a BIO odpadu probíhá beze změny podle svozového kalendáře. Mobilní svoz nebezpečného odpadu bude muset být pravděpodobně také odložen! Děkuji za pochopení a omlouvám se za komplikace.

Pavel Štefek, starostaZákaz pohybu na veřejnosti bez roušky

Vláda ČR zakazuje s účinností od 19. března 2020 od 00:00 hod. všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. Opatření hejtmana Pardubického kraje v době nouzového stavu č. 03/2020

Opatření hejtmana Pardubického kraje v době nouzového stavu č. 03/2020

Počínaje dnešním dnem, tedy středou 18. března 2020 od 18 hodin JE NAŘÍZEN PRO CELÉ ÚZEMÍ PARDUBICKÉHO KRAJE ZÁKAZ VSTUPU, POBYTU A POHYBU OSOB BEZ OCHRANNÝCH PROSTŘEDKŮ DÝCHACÍCH CEST !!! (roušky/ústenky, respirátory/filtrační polomasky, šátky, šály a obdobné tkaniny) do:
a) prostředků veřejné dopravy (autobus, vlak, trolejbus, a jiné),
b) provozoven, kde je provoz povolen podle příslušných nařízení vlády (zejména prodejny potravin, pohonných hmot a paliv, hygienických prostředků, lékáren, výdejen zdravotnických prostředků, prodejen tiskovin a tabáků, prodejen krmiva pro zvířata),
c) zdravotnických zařízení (nemocnice, léčebny dlouhodobě nemocných, čekárny a ambulance praktických lékařů pro dospělé, pro děti a dorost, stomatalogů, dalších ambulantních specialistů, apod.),
d) sociálních zařízení (ústavy sociální péče, pobytová zařízení všeho druhu, apod.),
e) škol a školských zařízení,
f) pošt.

Tento zákaz je nařizován z důvodu naléhavého obecného zájmu odvrácení nebezpečí ohrožení životů, zdraví a majetku obyvatel žijících v území, pro které je vyhlášeno a platí do odvolání, nejdéle však do ukončení Nouzového stavu.

V případě nesplnění povinností tímto uložených lze dle ustanovení § 34 Krizového zákona  udělit pokutu až do výše 20 000 Kč.

Martin Netolický, hejtman Pardubického krajeDoporučení pro seniory

Vláda ČR doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče. 

Pro osamělé seniory a spoluobčany v rizikových skupinách jsme schopni dočasně zajistit zajišťování základních potřeb jako je běžný nákup potravin či vyzvednutí léků. Nabídka platí pro seniory, kteří nemají dostupnou rodinu, jež by se o ně mohla postarat. V takovém případě můžete kontaktovat telefonicky starostu na tel. 736 767 730 v době od 7:30 do 14:00 hod. 

Pavel Štefek, starostaProdloužení platnosti známky na popelnici

Společnost EKOLA České Libchavy s.r.o. vzhledem k přijatým krizovým opatřením prodloužila platnost známky na černou popelnici označené rokem 2019 do 31.5.2020.  

Úhradu poplatků za odpady, psy a předplatné zpravodaje proveďte prosím bankovní převodem na účet obce číslo 5424611/0100, variabilní symbol: vaše číslo popisné. (Splatnost poplatku je 31.3.2020). Výši poplatku si můžete ověřit telefonicky na 465 612 353 u paní Vaněčkové. 

Novou známku na rok 2020 si na obecním úřadě vyzvednete až po zrušení mimořádných krizových opatření, případně Vám bude před koncem platnosti známky z roku 2019 doručena do poštovní schránky  - za předpokladu uhrazeného poplatku. 

EKOLA dále informuje, že s okamžitou platností přistoupila k zastavení příjmu jakéhokoli odpadu v jakémkoli množství od nepodnikajících fyzických osob po dobu karanténních opatření. 

Pavel Štefek, starosta obce