Úvod > Obec > Události v obci > Léda - divadelní představení

Léda - divadelní představení

6.4.2024

Obec Líšnice ve spolupráci s TJ Sokol Líšnice Vás zve předpremiéru divadelní komedie LÉDA, které sehraje Spolek divadelních ochotníků Diviš Žamberk v sobotu 6.4.2024 od 19 hodin v líšnické sokolovně.

Vstupné: 100 Kč dospělí, 70 Kč senioři a studenti
Sokolovna bude otevřena od 18 hodin bez předchozí možnosti rezervace míst.
Občerstvení zajištěno.

"Komorní hra chorvatského dramatika Miroslava Krleži, Léda se odehrává v průběhu jedné noci v roce 1925. V karnevalové atmosféře nočního Záhřebu, v salonech svých honosných sídel před nás předstupují postavy z takzvané lepší společnosti, které zabíjejí svůj čas v prázdných konverzacích a život naplňují prázdnými vztahy a intrikami. Krleža předkládá  divákům nelítostný a ironický obraz společenských elit, které si nedokázaly podržet hodnoty, na nichž byla založena vznešenost i majetek jejich rodů.  Svým jednáním ve veřejné i soukromé sféře jen přispívají k mravnímu i ekonomickému rozkladu společnosti.  V současné době můžeme ve společnosti najít podobné případy.  I když  už to nejsou aristokrati."

Divadelní představení Léda 6.4.2024