Úvod > Obec > Události v obci > Taneční představení DIS PLA Y - Mezi trámy

Jitka Čechová a Tereza Lenerová
DIS PLA Y
17.6. 2022 od 19:00, půda otevřena od 18:00

Vystav sebe na blýskavém povrchu a zrcadli odraz dojmu, který ze mě máš. Chvěji se rozpačitou touhou před tebou uklouznout a začít se nevhodně smát. Vyzýváme nejistotu na souboj a trapnosti dáváme zelenou. Myslíme to smrtelně vážně, REAL DEAL BABY! Ale kdy už si budeme moct oddychnout? This this this this play is not a play anymore. Hra, souhra, dohra a často i prohra - oscilování mezi tandemovou a soupeřící polohou, podporou a ztrátou opory, samotou a přijetím toho druhého. Jak lehké a zároveň těžké je být upřímný, jak lákavé a snadné je sklouznout do vypočítavosti a sebepřikrašlování. DIS play je vyosená hra pokřivených neexistujících pravidel zrcadlících se na obrysech naší těkavé nejistoty.

Choreografie, interpretace: Jitka Čechová, Tereza LenerováHudba: Václav Chalupský, skladba Toy od Chromatics
Kostýmy: Marjetka Kürner Kalous
Světelný design: Patrik Sedlák
Dramaturgická spolupráce: Maja Hriešik
Produkce: Veronika Hladká
Koprodukce: Tanec Praha z.ú. / PONEC-divadlo pro tanec, Hlavní město Praha, Studio Truhlárna, Johan z.ú./Moving Station Plzeň

Za podpory: MK ČR, Hl.m.Praha, Art-in-Res program Nová síť, Norské fondy, Rezi.dance Komařice, Studio ALTA, Studio Dance Perfect, Micro & Macro Dramaturgies in Dance v rámci programu Kreativní Evropa, Balada SITE

Poděkování: Lucie Kocourková, Yvona Kreuzmannová, Markéta Perroud, Josef Chuchma, Vojta Brtnický, Markéta Málková a Aleš Hrdlička, Roman Černík a Eva Kraftová.

Vstupné 210,-

Vstupenky pouze v předprodeji v Knihařství Pod Radnicí 147, Žamberk, Eva Tobišková 731 525 627

Taneční představení 17.6.2022