Na modrém štítu zkřížené zlaté cepy, nahoře proložené stříbrnou hlavou jednorožce s červeným jazykem, dole červeným bubnem se stříbrnou blánou.
Obci byl udělen rozhodnutím předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR z 25.5.1999. Zkřížené cepy pocházejí z původní pečeti z roku 1732, buben a hlava jednorožce připomínají někdejší majitele Líšnice, pány z Bubna a Litic a rod Parishů. Autorem znaku je moravský heraldik Miroslav J. V. Pavlů.
List s pěti svislými pruhy, červeným, bílým, modrým se zkříženými žlutými cepy, bílým a červeným o poměru 2:1:6:1:2. Poměr šířky listu k jeho délce je 2:3.
Obci byla udělena spolu se znakem, ze kterého také vychází její podoba. Autorem je moravský heraldik Miroslav J. V. Pavlů.
Původní obecní pečeť pochází z roku 1732, ale její otisk se podařilo doložit až roku 1834. Má oválný tvar o šířce 20 mm a výšce 21 mm. Obsahuje dva křížem přeložené cepy, nad nimi číslici 17, pod nimi číslo 32. Po obvodu má německy majuskulní opis: DORF . LISCHNITZ. Byla užívána až do roku 1850 a její typář je dnes uložen u Obecního úřadu v Líšnici. Podle popisu připojeného k otisku pečeti v Eichlerově sbírce použité znamení připomíná robotní povinnosti obyvatel vsi podobně jako u Helvíkovic.
V 60. letech 19. století je doloženo použití oválné pečeti o šířce 17 mm a výšce 14 mm, jejíž pečetní pole ohraničené bodovcem obsahuje český dvouřádkový majuskulní nápis: OBEC / LÍŠNICE, pod ním dva přeložené cepy.
Na začátku 50. let 19. století bylo zavedeno kulaté kovové razítko obsahující původní obecní znamení užívané na pečeti. Razítkové pole je po stranách zdobeno rokaji a po obvodu má český majuskulní opis uvozený hvězdičkou: OBEC LYŠNICE. Sloužilo až do začátku 20. století. V dalších letech až do roku 1940 obsahují užívaná razítka také původní obecní znamení, jen úprava opisu se měnila. V letech 1940 - 1945 slouží dvojjazyčné razítko s opisem a nápisem. Od května 1945 razítka obsahují českého lva ze zemského a malého státního znaku, který je provázen opisem.
Od poloviny 20. let 20. století až do konce 30. let téhož století je obecní znamení užíváno také na hlavičkách úředních papírů obce. Je vyobrazeno v kruhu, okolo nějž jsou dvě přeložené větvičky, pravá vavřínová, levá lipová, v křížení svázané stuhou.
Převzato z publikace Křivohlávek, Jan F.: Znaky, vlajky, pečeti a správní vývoj obcí okresu Ústí nad Orlicí, Oftis, 2005. ISBN 80-86845-25-7