OBEC erb LÍŠNICE
okres
okres
Ústí nad Orlicí

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Důležitá oznámení


Oznámení a upozornění občanům.

Odevzdávání daňových podání "bezkontaktně"

Finanční úřad apeluje na veřejnost, aby upřednostnila odevzdávání daňových podání „bezkontaktně“. 

  • lze využít elektronickou formu podání
  • lze poslat poštou (vhodit do poštovní schránky).
  • lze využít 24 hod denně „sběrný box“ umístěný u hlavního vchodu budovy.

Chcete-li potvrzení o přijetí daňového podání, pak:

  • Lze v daňovém přiznání či na obálku uvést telefonní číslo, na které Vám přijde potvrzující SMS.
  • Lze k originálu daňového podání přiložit kopii v označené obálce se zpáteční adresou a nalepenou poštovní známkou.

Odkaz na internetové stránky finančního úřadu

Informační leták

Mgr. Ivana Wasserbauerová, tisková mluvčíOmezení pohybu osob na veřejnosti

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření, kterým se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje NEJVÝŠE V POČTU DVOU OSOB, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu. Současně je nutné zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné.

Ministerstvo zdravotnictvíOmezení autobusové dopravy o víkendech a omezení spojů v pracovním týdnu

Od soboty 28. března 2020 jsou ZRUŠENY VŠECHNY VÍKENDOVÉ AUTOBUSOVÉ spoje. Současně dojde i k redukci víkendových spojů v železniční dopravě. 

Od pondělí 30. března 2020 bude redukován počet spojů autobusové i železniční dopravy, které jezdí v pracovní dny.

Až budou s dopravci sestaveny nové jízdní řády naleznete je na internetové adrese: www.portal.idos.cz. Pokud využíváte autobusy např. pro dojíždění do práce zkontrolujte si prosím o víkendu jaké spoje budou během pracovního týdne jezdit!

Informace náměstka hejtmana Pardubického kraje

Přehled omezení v železniční dopravě s platností od 28.3.2020

Linka 700980 - Žamberk-Klášterec n.Orl.-Pastviny-Mladkov-Králíky

 Linka 700983 - Žamberk-Líšnice-Nekoř-Jablonné n.Orl.

Pardubický kraj

 


Zasedání zastupitelstva 31.3.2020

V úterý 31.3.2020 v 18 hodin proběhne mimořádně zasedání zastupitelstva pomocí prostředku umožňující komunikaci na dálku (videohovor) BEZ ÚČASTI VEŘEJNOSTI. Nejedná se o žádné zavádění nové praxe, ale děje se tak na základě usnesení vlády ČR a z důvodu nutnosti schválení změn rozpočtového provizoria na rok 2020 a prodloužení jeho platnosti, které zajistí běžný chod obce.

Ze zasedání bude pořízen zvukový záznam, který bude zveřejněn na internetových stránkách obce. Během zasedání zastupitelstva se nebude jednat o jiných záležitostech. Omlouvám se občanům za omezení jejich účasti na zasedání. 

VYHLÁŠENÍ NA ÚŘEDNÍ DESCE

 Pavel Štefek, starostaInformace ke krizovým opatřením

 
Vláda České republiky dnes 23.3.2020 prodloužila platnost všech krizových opatření do středy 1. dubna 2020. Nadále tedy zůstávají uzavřeny všechny aktuálně uzavřené obchody a restaurace, nadále platí povinnost nosit zakrytá ústa a nos na veřejnosti.
 
Vláda také rozhodla o opětovné změně vyhrazeného času pro nákup občany nad 65 let věku. Od úterý 24. března se jedná o dobu od 8 do 10 hodin. Toto nově platí pouze v obchodech s nákupní plochou nad 500 m2. V menších prodejnách již čas vyhrazený pouze na nákupy občany staršími 65 let neplatí. V obchodě dodržujte dostatečný odstup a pokud možno plaťte kartou. Zbytečně se nedotýkejte věcí, které si nehodláte zakoupit. 
 
Roušky budou nadále volně k dispozici v prodejně Konzumu a na obecním úřadě. 
 
Pavel Štefek, starosta 


Roušky pro Líšnici

Šití roušek stále pokračuje. Od čtvrtka jsme jich rozdali cca 300.

Pokud by někdo v Líšnici ještě žádnou roušku neměl, kontaktujte mě na tel. 736 767 730 a domluvíme se na předání.

Pokud se nám jich podaří zajistit dostatek, dostane v příštím týdnu každý člen domácnosti. Moc děkuji všem, kteří se do šití zapojili nebo darovali materiál a pokud by se ještě někdo zapojit chtěl, zavolejte. Velmi děkuji i těm, kteří si roušky dokázali vyrobit sami a poskytli je svým rodinám či sousedům. Dostalo se tak na více občanů. 

Pavel Štefek, starostaJakým informacím věřit

Zaručené informace má teď skoro každý. Není jednoduché rozeznat jaká informace je pravdivá a která není. Situace se vyvíjí každou hodinou. Informace, které se nešíří prostřednictvím autorit, úřadů, či jiných důvěryhodných institucí bychom za stávající situace vůbec neměli dávat pozornost.

Na četné dotazy ještě doplním, že nevím o žádném nakaženém v Líšnici!

Dodržujte prosím všechna opatření, především ta hygienická - noste roušku, myjte si často ruce, dodržujte minimální kontakt s ostatními lidmi a pokud to nevyžaduje závažnost situace zůstaňte doma.

Pavel Štefek, starosta obceProvoz sběrného dvora v Líšnici je do odvolání PŘERUŠEN!

Provoz sběrného dvora v Líšnici je do odvolání PŘERUŠEN!

V sobotu BUDE ZAVŘENO!

Odvoz odpadu prosím odložte na pozdější dobu. Svoz směsného odpadu a BIO odpadu probíhá beze změny podle svozového kalendáře. Mobilní svoz nebezpečného odpadu bude muset být pravděpodobně také odložen! Děkuji za pochopení a omlouvám se za komplikace.

Pavel Štefek, starostaOmezení železniční dopravy

V souvislosti s nouzovým stavem v České republice omezí Pardubický kraj provoz vlaků na většině regionálních tratí s platností od 23. března 2020 do odvolání. Omezeny budou školní spoje (negativní značka 18), dále spoje nejedoucí během pracovních dní o Vánocích (negativní značka 29), spěšné vlaky LET Orlice do Prahy a vybrané okrajové či noční spoje. K redukci spojů dojde také o víkendech. 

Přehled rušených a omezených spojů Českých drah a výlukový řád na trati 024 obsluhované společností LEO Express. 

Odbor dopravy, Krajský úřad Pardubického krajeZměny v doručování důchodů

Česká pošta oznamuje občanům, že důchody, které si senioři vyzvedávali na pobočce pošty v Líšnici budou od 22.3. 2020 do odvolání doručovány VŠEM prostřednictvím doručovatelů do jejich bydliště.

Dále oznamujeme občanům, že pošta v Žamberku bude v pracovní dny otevřena pouze do 16 hodin (08:00 - 11:30, 13:00 - 16:00) a v sobotu a neděli bude pošta UZAVŘENA. 

Česká pošta, s.p.