Úvod > Obec > Důležitá oznámení > Očkovací místo proti Covid 19 v Albertinu Žamberk

Očkovací místo proti Covid 19 v Albertinu Žamberk

V souladu s Očkovací strategií Pardubického kraje informujeme občany o plánovaném otevření očkovacího místa proti Covid 19 při zdravotnickém zařízení Pardubického kraje -

Albertinum, odborný léčebný ústav, Žamberk, se sídlem Za Kopečkem 353, 564 01 Žamberk.

Nově vzniklé očkovací místo bude zřízeno v přízemí budovy LDN a na jeho přípravě se vedle odborného léčebného ústavu podílelo i město Žamberk, jako obec s rozšířenou působností.

Na základě informace ředitele odborného léčebného ústavu je otevření očkovacího místa a zahájení očkování plánováno na 29. března 2021.

Základní údaje k očkovacímu místu:
  • Provozní doba očkovacího místa bude v pracovní dny od 7:00 do 15:30 hod. s polední přestávkou 30 minut, očkovací se otevře nejdříve 10-15 minut před začátkem provozní doby.
  • Personální obsazení je tvořeno 1 lékařem, 2 zdravotními sestrami a 2 administrativními pracovníky.
  • Parkování bude zajištěno v areálu OLÚ na hlavním parkovišti, pro osoby se ztíženým pohybem pak přímo u budovy LDN. Parkování v areálu Albertina je možné jen na vyhrazených místech pro očkované osoby. Z důvodu nedostatku parkovacích míst je doporučeno využít i kapacitu parkoviště mimo areál Albertina, např. před společností VENCL-SERVIS Vodovody a kanalizace s. r. o. v ulici Albertova, které je vzdáleno 500 m od očkovacího místa.
  • Kapacita očkování je počítána zpočátku na 400 osob týdně s následným navýšením až na 800 osob týdně.
  • Při pohybu v areálu OLÚ prosíme dbejte pokynů odpovědných osob a strážníků městské policie.
  • Do rezervačního systému je toto očkovací místo zavedeno 19. března 2021. Osoba, která se rezervuje do tohoto místa, bude do 26. března 2021 tzv. za závorou a v průběhu 26. března se dozví potvrzený den a čas očkování.
  • Vzhledem k omezené kapacitě očkovacího místa a parkovacích míst v areálu OLÚ je nutné, aby registrované osoby k očkování přicházely maximálně 10 minut před časem rezervace, ne dříve.

Upozorňujeme na skutečnost, že předpokládaný provoz očkovacího místa může být v případě neočekávaného snížení dodávek očkovacích látek změněn. Obdržíme-li další relevantní informace, budeme vás neprodleně informovat.

Informace k očkovacímu místu jsou zveřejněny na webových stránkách OLÚ Albertinum - viz odkaz níže.

Registrační portál k očkování:

Obecní úřad Líšnice