Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Úvod - původní

V nejbližsích dnech budou na obecním webu prováděny grafické a strukturální změny. Některé informace mohou proto být krátkodobě nedostupné. Děkujeme za pochopení.

Obec Líšnice leží v podhůří Orlických hor, podél toku řeky Divoké Orlice, asi 3 km východně od města Žamberk. Dominantou obce je kostel sv. Rodiny z roku 1869, jehož štíhlá věž je viditelná ze širokého okolí. Pozornost si také zaslouží drobné sakrální stavby roztroušené po vesnici a původní cihlová hasičská zbrojnice z roku 1913, kolem které vede cyklotrasa na přehradu Pastviny. Široké využití nabízí sportovní areál „U Smrku“ a sokolovna, kde se každoročně koná množství kulturních akcí. Vedle vyhlášených plesů je to např. i turistický pochod Líšnický puchýř, který se koná v dubnu. Ke kulturnímu a společenskému životu významně přispívají místní spolky a organizace. Nejstarší je sbor dobrovolných hasičů založený v roce 1887, který každý rok 5. července pořádá soutěž v netradičním požárním útoku O putovní pohár starosty obce Líšnice. TJ Sokol působí v obci od roku 1920. Aktivní je také spolek myslivců a zahrádkářů. Na Babiččině statku můžete strávit den ve společnosti koní a zvířat chovaných na venkově. Alternativní půda Mezi Trámy v Zakopance je místem výstav, tanečních vystoupení i divadel.

 


 

19. 10. 2021
Svoz komunálního odpadu Zakopanka

V pondělí 18.10.2021 NEDOŠLO v ZAKOPANCE k VÝVOZU KOMUNÁLNÍHO ODPADU z důvodu poruchy svozového vozu.

K vývozu by mělo dojít DO ČTVRTKA. Nechte proto popelnice vystavené. Omlouváme se za komplikace.

Obecní úřad Líšnice

9. 10. 2021
Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny v obci Líšnice

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 8.10. - 9.10.2021

za obec Líšnice, okr. Ústí nad Orlicí.

Strana Platné hlasy
číslo název celkem v %
13 SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP 09 145 32,80
20  ANO 2011 83 18,77 
17  PIRÁTI a STAROSTOVÉ 71 16,06

 

Celkové výsledky jsou dostupné na portálu VOLBY.CZ

Obecní úřad Líšnice

13. 5. 2021
Zahrady MŠ a ZŠ jsou přístupné veřejnosti

Zahrady mateřské a základní školy jsou volně přístupné mimo dobu, kdy jsou využívány školou a školkou. Přístup na školní zahradu je z parkoviště před kostelem a na školkovou zahradu buď brankou ze školní zahrady - vhodnější pro maminky s kočárky nebo po schodišti z parkoviště u školky. Pokud na zahradách nebude udržován pořádek a dodržován provozní řád, budou zahrady opět sloužit pouze potřebám školy a školky! 

Zahrada mateřské školky Zahrada základní školy
Provozní řád zahrady MŠ Provozní řád zahrady ZŠ

Obecní úřad Líšnice