Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Organizace > Sokol > Líšnický puchýř > Líšnický puchýř 2016

Líšnický puchýř 2016

Ohlédnutí za Líšnickým puchýřem 2016

V sobotu 23. 4. 2016 pořádal TJ Sokol Líšnice turistický pochod s názvem „Líšnický puchýř“. Tato akce je pro nás organizátory jednoznačně nejnáročnější z celého roku. Přípravy musí probíhat již několik měsíců předem a musí se jich zúčastnit velké množství lidí. Je zapotřebí vymyslet vhodné trasy, protože našim cílem je, abychom každý rok zavedli naše pochodníky do nových míst. Této úlohy se zhostil Pavel Štefek, za což mu patří můj ohromný dík. Vybral totiž trasy zajímavé a velice rozmanité. Další důležitou součástí této akce je zajistit kuchyni. Opět se toho zhostily naše milé dámy a musím říci, že je obdivuji. Když jsem den před pochodem přijel do Sokolovny, zůstal jsem jen zírat J. Peklo se zde, vařilo a nádobí jen lítalo. Je vážně skvělé, že existují lidé, kteří jsou ochotní udělat tolik práce jen proto, aby zajistili akci podobných rozměrů. Všechno to dělají ve svém volném čase a nic za to neočekávají. Bohužel takových lidí neustále ubývá. Proto si ale vážím o to víc těch, kteří tu stále jsou a kdykoliv je poprosíme, tak si čas udělají a pomohou. Vlastně pouze díky těmto lidem se toho v Líšnici během roku tolik uspořádá a to nejen pod záštitou Sokola Líšnice, ale taktéž jiných místních spolků. Ještě jednou srdečně děkuji!

Patron letošního pochodu Vojtěch nám dopřál naprosto ideální počasí. Takže nic nebránilo tomu, aby zkušení turisté, nadšenci, kamarádi, maminky s kočárky, celé rodiny, nebo třeba páničci se svými pejsky vyrazili na procházku překrásnou krajinou podhůří Orlických hor. A pochodníků k nám letos zavítalo opravdu hodně. Celkem se jich zde sešlo 569. V cíli dostal každý diplom, aby si odvezl vzpomínku, na tento příjemný den strávený na čerstvém vzduchu. Jsme velice rádi za tyto počty. Pochodníci se sjíždějí z různých koutů republiky, což pouze podporuje reprezentaci naší vesničky v okolí. Pro nás pořadatele to byl bezproblémový, pohodový 15. ročník pochodu. Jak se tak v radosti říká, všechno vyšlo na jedničku. Do příštích let máme několik nápadů, které jsme nasbírali během dne ať už od samotných pochodníků, tak přímo od nás pořadatelů. Je tedy stále na čem pracovat, protože chceme stále posouvat naše možnosti :-).

Moc děkujeme za vaši přízeň, další ročník pochodu budeme připravovat na sobotu 22. 4. 2017, ale již nyní se těšíme. Přeji mnoho ušlápnutých kilometrů a spousty příjemných zážitků z vašich cest.

Za TJ Sokol Líšnice Michal Schreiber

 Líšnický puchýř v sobotu 23.4.2016

!!!MAPY TRAS POCHODU!!!

Těšíme se na Vaši účast :)