OBEC erb LÍŠNICE
okres
okres
Ústí nad Orlicí

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Důležitá oznámení > Registrace k očkování COVID 19

Registrace k očkování COVID 19Dnešním dnem byla spuštěna registrace k očkování COVID 19. Koordinátorem očkování za ORP Žamberk byl ustanoven vedoucí odboru obrany a krizového řízení, tel. 465 670 218, v.fikejs@zamberk.eu. Bližší informace najdete v příloze.

Občan bez registrace v registračním systému nemůže být očkován, rovněž nebude očkována osoba, která v registračním formuláři uvede záměrně nepravdivé údaje.

V těchto dnech však zpravidla registrovanému občanovi (+80) nepřijde SMS k rezervaci místa a termínu ihned, protože zatím očkovací místa nejsou v pohotovosti, a hlavně nemají očkovací látky.

Očkování bude probíhat ve 3 fázích:

Fáze 1A – pro definované občany a to: senioři +80; senioři, klienti a pečující personál v pobytových zařízeních sociálních služeb a vybraný zdravotnický personál. Registrace je otevřena od 15. 1. 2021.

Fáze 1B – opět pro definované občany s jejich prioritizací a to: senioři +65; osoby s chronickým onemocněním a osoby vykonávající povolání pro zachování základních funkcí státu (složky IZS, ozbrojené složky, …). Registrace bude otevřena od 1. 2. 2021.

Očkování ve fázích 1A a 1B se bude provádět nejen v nemocnicích a v sociálních ústavech, ale i ve velkoplošných očkovacích místech v rámci krajů (zpravidla v tělocvičnách, kulturních sálech, …). V Pardubickém kraji budou očkovací místa v okresních městech i v obcích s rozšířenou působností. Nejprve bude funkční očkovací místo v Pardubicích, ve vedlejší budově krajského úřadu, v sále J. Kašpara. V Ústí nad Orlicí je toto místo připravováno v budově GALEN ul. Smetanova (předpokládá se únor). Připravuje se také očkovací místo v Žamberku, v tělocvičně na sídlišti „u komínu s žirafou".  Do tohoto místa je nutné zajistit lékaře a zdravotní sestry na 8 hodinový úvazek, 5 dnů v týdnu. Zájemci se mohou hlásit koordinátorovi očkování za ORP Žamberk.

Fáze II - zahrnuje očkování zbytku české populace, která by mohla začít v červenci 2021 a překlopí se až do roku 2022. Rozhodující v této fázi již budou praktičtí lékaři.

Covid 19 - Informace k očkování

Obecní úřad Líšnice